Külalismajaks on kohendatud 1869. aastal ehitatud ait-kartulihoidla, mille välist algkuju püüti säilitada. Hoone toodi lahtivõetuna kohale ja pandi uuesti kokku. Rõhtpalkide vahed tihendati nagu vanasti – samblaga. Hoone põrandapind on ca 70 m2. Siseviimistluses on kasutatud ainult vana puitmaterjali, ruume soojendab elekter-põrandaküte.

Esimene korrus on jagatud kolmeks osaks. Üht kolmandikku täidavad saun, pesuruum ja WC. Leiliruumis on elektrikeris, ent teda saab kasutada ka infrapunasaunana. Lavale mahub 2–3 inimest. Pesuruumis on pesumasin ja kraanikauss. WC-d lahutab pesuruumist lükand-klaasuks.

Ühes ruumikolmandikus on kõik vajalik toidu valmistamiseks ja söömiseks: külmkapp, veekeetja, röster, elektriahi ning kapp voodiriiete, käterättide ja kööginõudega.

Kolmandik korrusest on puhkeruum, milles on kaminahi, puupliit, nahkdiivan, audio-videotehnika, 42” LCD-televiisor, laud, millest saab katet maha võttes snuukerilaud, vana puidutööpink ning laes ventilaator. Selle ruumiosa üks sein on täis aknaid ning läbi teise seina klaasuste avaneb kena vaade krundil asuvale tiigile, milles on hea end pärast sauna jahutada.

Keskmine ruumikolmandik on katuseni avatud. Toa nurgast viib nn laevatrepp teisele korrusele, mille otstes on magamiskohad. Ühel neist on neli ning teisel üks 160 cm laiune ja kaks 200 cm laiust madratsit. Neid katuseakendega magalaid ühendab kettidel rippuv sild. Senised kogemused näitavad, et majja mahub 15–20 inimest. Magada tuleb justkui ühes ruumis, aga kui seltskond koosneb oma inimestest, pole sellest lugu. Maja rentinud külalised on väga rahule jäänud – interjöör on tõeliselt arhailine ning uni jumalik, maja ju 150 aastat vana.

Hinnad

Külalismajas on 13 voodikohta.

Ööpäevarent koos sauna kasutamisega (kuni neli tundi ööpäevas) – 70 € + 20€ iga voodikoha eest. Näide: Nelja külalise korral 70 + (4 x 20) = 150 €.

Kogu maja rent (kuni 13 inimest) koos sauna kasutamisega (kuni neli tundi ööpäevas) – 300 €.

Kogu maja rent üheks nädalaks kuni 13 inimesele 1100 €

Hind kehtib 13 inimese korral, iga järgnev inimene lisandub 5€.

Talveperioodil lisandub hindadele 20%!